©2019 DTurn

  • Facebook

DTurn: Loome koos diabeedivaba maailma

Probleem:


Maailm seisab silmitsi diabeediepideemiaga: umbes 8.5% maailma elanikkonnast on diabeetikud. Arenenud riikides kasvab II tüüpi diabeeti haigestujate arv kiiremini kui rahvaarv. Diabeet loob pinnase südameveresoonkonna haigusteks, neeru-, närvi- ja silmakahjustusteks ning kõrgenenud vähiriskiks. Aga mitte ainult. II tüübi diabeet annab oma tubli panuse ka dementsuse (s.h. Alzheimeri tõve) vallandumisse. On tõsi, et see kõik kõlab hoomamatult karmi perspektiivina, kuid  ometi peavad nende ohtudega arvestama miljonid inimesed ja Eesti pole selles vallas erandlik.  

Hea uudis on, et see ei pea nii olema ja seda põhjusel, et metaboolset sündroomi (peamine teise tüübi diabeedini viiv seisund), eeldiabeeti ning teist tüüpi diabeeti on võimalik edukalt peatada ja seda täiesti ravimivabalt.

 

DTurn projekti eesmärk on aidata luua tervise arendamise läbi diabeedivaba maailm.
Meie ühe aasta eesmärk on peatada 10 %  teist tüüpi diabeedi haigusjuhtudest Eestis.


Miks me tegutseme?


Me usume, et seal, kus on võimalik inimeste kannatusi ära hoida, tuleb seda teha. Kuna teist tüüpi diabeedi progressi on võimalik peatada, siis kannatab hetkel põhjuseta väga suur osa meie rahvast. Kuna me oleme  siin ühiskonnas kõik teineteisega seotud, mõjutab teist tüüpi diabeedi leviku suurenemine kaudselt või otseselt igaüht, kellest me hoolime(seda juba seoses hiiglaslike kuludega, mida antud haigus  riigi rahakotile kaasa toob).


Lahendame diabeediepideemia probleemi koos


Selleks, et lahendused teist tüüpi diabeedi peatamiseks jõuaksid kõigi abivajajateni Eestis, täidab DTurn kahte ülesannet:
1)Ühendame metaboolse sündroomiga, eeldiabeediga ning teise tüüpi diabeedi diagnoosiga inimesed ühise eesmärgi nimel - ennetada ja remissiooni viia II tüübi diabeet Eestis. 
2) Töötame välja teaduslikult tõestatud efektiivsusega elustiilitööriistad, mis aitavad metaboolse sündroomi, eeldiabeedi ning teist tüüpi diabeedi progressi peatada, ning varustame nende tööriistadega kõiki abivajajaid.

Meie esimeseks tööriistaks on koolitus “Diabeedi lõpp: Teist tüüpi diabeedi peatamine".

 
On ainult aja küsimus, millal kõigi käeulatuses on piisavalt teadmisi ja efektiivseid tööriistu, mida II tüübi diabeedi ennetamiseks ja  peatamiseks kasutada saab. See, kui kiiresti need tööriistad abivajajateni jõuavad, sõltub eelkõige vastusest, mille me anname järgmisele küsimusele:

 

Kas me soovime II tüübi diabeedi ja metaboolse sündroomi Eestist kaotada?

 

Kui me vastame sellele küsimusele jaatavalt, siis võiksime tulla kokku ja ühenduda läbi projekti DTurn kollektiivseks lahenduseks.

MEIE MEESKOND

Lauri Mäesepp on näitlejaharidusega ettevõtja, kes armastab lahendada keerulisi probleeme. Alates 2015. aastast on ta peamiselt töötanud Endla teatris näitlejana. Viimasel kahel aastal on Lauri pühendanud oma energia diabeediepideemia uurimisele ning lahenduste leidmisele
selle epideemia ära hoidmiseks.

Liis Orav on 2013. aastast töötanud integratiivse terviseterapeudi ja toitumisnõustajana firmas Toitumistarkus OÜ ja Alimonia OÜ (2018.a-st). 
Liis on andnud aastaid tervisekäitumis- ja toitumisalast nõu erinevate tervisemurede puhul ja krooniliste haiguste medikamentoosse ravi toetamiseks.